Канада планує побудувати до 10 нових ядерних реакторів протягом наступних 15 років, продавати реактори канадського виробництва більшій кількості країн та подвоїти експорт урану, заявив у понеділок міністр енергетики Тім Ходжсон, оприлюднивши нову національну стратегію розвитку атомної енергетики.
Ходжсон назвав цей план «новим ренесансом цивільної атомної енергетики», оскільки федеральний уряд прагне подвоїти потужність електромережі країни до 2050 року.
«Якщо наша мета — подвоїти потужність енергосистеми та побудувати низьковуглецеву економіку менш ніж за 25 років, то не існує жодного реалістичного плану, як це зробити без атомної енергетики та чистої, надійної базової електроенергії, яку вона забезпечує», — заявив Ходжсон на прес-конференції в Ньюмаркеті, провінція Онтаріо.
«Не існує жодного реалістичного плану, за яким Канада могла б стати енергетичною супердержавою, якщо ми вирішимо не спиратися на одну з найсильніших енергетичних переваг, які ми маємо».
Стратегія передбачає початок будівництва двох нових великомасштабних реакторів до 2035 року, планування або розробку ще п’яти реакторів до 2040 року, а також будівництво принаймні одного реактора за межами провінції Онтаріо до 2035 року.
Вона також передбачає завершення розробки канадського мікрореактора до 2035 року та його впровадження у віддаленому населеному пункті до кінця 2030-х років.
Нині в Канаді працюють чотири атомні електростанції, – три в провінції Онтаріо і одна у Нью Брансвіку – які виробляють приблизно 15 відсотків всієї електроенергії країни.
https://www.cbc.ca/news/politics/federal-nuclear-strategy-9.7244509
#бизнесвизитка #Монреаль #Канада #Українською #атомніелектростанції #енергетика





















